9. Historie a ekoprogramy

Výuka zaměřená na výuku novodobých dějin a ekologickou výchovu

Určeno pro ZŠ a SŠ všech zaměření

Doba prohlídky: 4,5hod.

Cena: 50,- za žáka, pedagogický doprovod zdarma + cena za ekocentrum dle zvoleného programu a délky jeho trvání

 

Pro žáky je připravena interaktivní prohlídka s průvodcem a pracovními listy zaměřená na události probíhající v Československu od roku 1939 až do roku 1945. Po příjezdu do areálu muzea jsou žáci seznámeni prostřednictvím trojrozměrných exponátů, diorám a multimediálních expozic s probíranou látkou. Skupině se věnuje průvodce, který zprostředkovává výklad vždy přizpůsobený věku a historickým znalostem žáků, a to co nejatraktivnější formou.

            Po ukončení výkladu žáci obdrží propisovací tužky, pracovní listy (odstupňované dle věkových kategorií) na klipových deskách a samostatnou prací pak dohledávají a doplňují jednotlivé úkoly. Pracovní listy společně s propisovacími tužkami si žáci odvážejí s sebou pro možnou další práci v hodinách dějepisu. Poté se žáci přemístí do cca 1km vzdáleného areálu akreditovaného ekocentra Záchranné stanice živočichů Rokycany, kde je připraven další program dle výběru školy.

Akreditované ekocentrum nabízí v rámci environmentální výchovy a vzdělávání několik výukových programů, se kterými se lze blíže seznámit na webových stránkách www.csop.erc.cz. Největší zájem je však o tyto programy:

1. Biodiverzita

2. Ekosystém

3. Chránění živočichové

4. Myslivost

5. Sokolnictví

Programy jsou určeny pro žáky mateřských, základních i středních škol a lze je uskutečňovat nejen v ekocentru, ale i v jiných prostorách či přímo v terénu. Doba trvání se pohybuje od 1 do 2 hodin. Cena za žáka činí 10,- Kč na hodinu programu.

tn_obrazek_148.jpg

tn_obrazek_146.jpg

Tisknout


Termín a místo akce

22. června 2019 (9:00-16.00)
Zadní Bahna u Strašic
okres Rokycany

VSTUP ZDARMA

Novinky na e-mail

Dostávejte pravidelené informace o akcích a novinkách

Novinky na e-mail

Kontakt

JUDr. Stanislav Drábek

tel. 608702353