Najdete nás také: Muzeum na demarkační linii

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech Muzeum na demarkační linii v Rokycanech Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Den pozemního vojska

Bahna 2020

20. června 2020

Bahna 2019

Zrušení Dne pozemního vojska BAHNA 2020

Na základě mimořádných opatření vlády a Ministerstva zdravotnictví České republiky, v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací ve vztahu k onemocnění COVID-19, s velkou lítostí oznamujeme zrušení Dne pozemního vojska BAHNA 2020. Přetrvávající obliby této každoroční události si nesmírně vážíme, vzhledem k vážnosti situace ale nepovažujeme za možné, aby se letošní ročník v původně plánovaném termínu dne 20. června 2020 uskutečnil.

 

BAHNA pravidelně navštěvují desítky tisíc návštěvníků, které nemůžeme vystavovat riziku možného onemocnění a dalšího šíření COVID-19. Žádný ročník Dne pozemního vojska se také neobejde bez stovek příslušníků útvarů pozemních sil, desítek kusů vojenské techniky a členů klubů vojenské historie. Tito lidé ale v této době plní důležitější úkoly. Posilují například Policii České republiky při ochraně státních hranic nebo zabezpečují distribuci humanitární pomoci. Nedokážeme odhadnout, jak dlouho bude toto jejich nasazení trvat, i proto jsme se rozhodli přistoupit ke zrušení 31. ročníku Dne pozemního vojska BAHNA.

 

Bohužel, vzhledem k rozsahu pandemie a předpokládané době trvání opatření nelze očekávat, že bychom mohli akci přesunout na podzim tohoto roku. Zrušení letošního ročníku nás velmi mrzí, nicméně se na Vás těšíme v příznivějších podmínkách v červnu 2021.

Plánek areálu

Plánek areálu

Plánek areálu včetně vyznačených přístupových cest, parkovacích míst a dalších důležitých bodů.

Autem a pěšky na bahna

Parkoviště DOBŘÍV 49°43'13.684"N, 13°41'59.549"E

Nájezd po silnici 117 ve směru od Rokycan a Hrádku, přes obec Dobřív a dále podle značení. Kapacita parkoviště je cca 3 tisíce aut.

Parkoviště je vzdálené necelé 3 km. Návštěvníkům se nabízí buď příjemná procházka lesem po značené trase nebo do 18:00 kyvadlová autobusová doprava (zastávka Dobřív, chaty).

Parkoviště STRAŠICE 49°44'1.65''N, 13°45'41.983''E

Nájezd po silnici 117 ve směru od Komárova a Mýta, do obce Strašice a dále podle značení. Kapacita parkoviště je cca 4 tisíce aut.

Parkoviště je vzdálené necelé 4 km. Návštěvníkům se nabízí buď procházka po značené trase nebo do 18:00 kyvadlová autobusová doprava (zastávka Strašice, ObÚ).

Nejčastější dotazy

Připravujeme...

Památka na bahna

Každý určitě rád přivítá památku na akci BAHNA, proto jsme pro Vás doplnili nabídku jedinečného trika s designem ryze tankovým, všechny tyto tanky jsme v minulosti mohli vidět na BAHNECH a věříme, že je i v budoucnu opět uvidíme.

Památka na BAHNA

Fotografie z minulých ročníků

Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA
Minulé ročníky akce BAHNA